ГоловнаРеєстраціяВхід Освіта Запорізького краю 2016 П`ятниця, 29.03.2024, 07:59
  Виставкова зала Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Статті » ВИСТАВКОВА ЗАЛА » Мелітопольський район

САМОРЕАЛІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ І ВЧИТЕЛЯ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ КРАЄЗНАВСТВА ТА МУЗЕЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Самореалізація та розвиток особистості учня і вчителя шляхом використання потенціалу краєзнавства та музейної діяльності. Проблема: використання потенціалу краєзнавства та музейної діяльності для самореалізації та розвитку особистості. Мета: формування освіченої творчої особистості, яка зможе самореалізуватися у суспільстві; виховання національної свідомості, патріотизму, високих моральних якостей, міжетнічної та міжконфесійної толерантності. Актуальність: наше суспільство зараз відчуває гостру потребу у всебічно розвинутій, креативній, патріотичній молоді з високими моральними якостями. Ця тема дуже актуальна, бо краєзнавча робота та музейна діяльність сприяють національному вихованню учнів, формують у них почуття патріотизму; вчать шанувати свій та інші народи, що здавна проживали в Україні; дають можливість дізнатися про минуле нашого краю, вчитися на прикладі життя і діяльності наших видатних земляків. Основні форми краєзнавчої роботи: 1. Діяльність музею: - екскурсії; - тематичні зустрічі - співпраця із ЗМІ; - Дні відкритих дверей; - тематичні виставки; - співпраця з Мелітопольським краєзнавчим музеєм та консультації з Запорізькими обласними краєзнавчим та художнім музеями; - дослідження та використання в роботі архівів Державного архіву Запорізької області. 2. Напрями гурткової роботи: - пошукова; - дослідницька; - лекторська; - екскурсійна; - етнографічна; - археологічна; - реставраційна; - волонтерська; - редколегія. Молоде покоління тільки тоді стане свідомою частиною народу, коли матиме глибокі почуття до своєї землі, глибоку повагу до вікових народних традицій – невичерпних джерел духовності, моральності та культури для сучасної молоді. Знання рідного краю збагачують людину, виховують відданість Вітчизні. Саме краєзнавство є безцінною скарбницею збереження історичного досвіду багатьох поколінь, всього того найкращого, що витримало випробування часом. Залучення школярів до музейної справи збагачує їхній духовний світ, формує відчуття причетності до збереження історичної спадщини краю, дає можливість кожній дитині самореалізуватися, виявити свої здібності і таланти. Відомий український історик і громадський діяч М.С.Грушевський вважав, що без краєзнавства немає державності. А діяльність шкільного історико-краєзнавчого музею і заняття учнів в гуртках краєзнавчого напряму сприяють формуванню активної громадянської позиції молодого покоління, полікультурному вихованню патріотів з високими моральними якостями.

Джерело: http://havernadiya.blogspot.com/
Категорія: Мелітопольський район | Додав: (23.02.2016) | Автор: Хавер Надія Петрівна E
Переглядів: 991 | Коментарі: 13 | Рейтинг: 4.6/36
Всього коментарів: 131 2 »
13 Елена Фролова  
К глубокому сожалению, значимость краеведческой работы в настоящее время недооценена. Осознание глубину исторической проблемы приходит через познание ее изнутри, работу с краеведческим материалом. Спасибо вам за ваш кропотливый труд на поприще краеведения.

12 Zoya Tkachenko  
Ще з студентських років знаю Надію Петрівну як старанну, небайдужу, щиру, талановиту людину. Ще з 90-х знала про її захоплення збиранням речей побуту минулого. Коли вперше побувала в музеї 2007 року,була вражена і кількістю,і різноманіттям експонатів. Мудрі говорять,що ЩОБ ПОЛЮБИТИ,ТРЕБА ПІЗНАТИ! Саме з порогу музею,який створила Надія Петрівна,для її учнів та земляків починається любов до рідного краю,повага до його минулого. Побажаємо їй здоров"я міцног на довгі роки, творчої наснаги,хороших послідовників! Хай щастить Вам,Надіє Петрівно!

11 николай крылов  
Несколько раз привозил в музей ученых из Германии, Канады, США. Они были в восторге от музея. Отмечали уникальность многих экспонатов и большую поисковую работу Надежды Петровны Хавер и ее воспитанников. Дальнейших вам успехов, находок.

10 Роман Вікторович  
Перший і єдиний шкільний музей, який мене найбільше вразив - це Новомиколаївський. Так майстерно і з любов'ю відтворити історію села могла лише людина, яка його безмежно любить. Бажаю Вам успіхів у Вашій нелегкій роботі!

9 Анастасія Годованець  
Дуже вдячна Надії Петрівні, за її цікаві розповіді, за майстерність донесення історії Рідного Краю... За час перебування у школі, я всі ці роки була присутня на всіх конференціях, екскурсіях, подорожах. Скажу навіть більше, в ті роки я навіть хотіла стати археологом, завдяки вашим історіям та розповідям. Бажаю Вам натхнення та зацікавленних учнів історією свого Рідного Краю.

8 Любов Іванівна  
Надія Петрівна! Ви майстер своєї справи.Бажаю Вам і вихованцям гуртка творчих успіхів!

7 Евгения Андреевна  
Богатый у вас музей,и интересный кружок!

6 Ілля Тригуб  
У свої шкільні роки приймав участь у цьому гуртку и жодного разу не пожалкував про це. Було досить цікаво дізнаватися про "Нові старі речі" про історію рідного краю та його мешканців. Бажаю щоб гурток продовжував своє існування та допомагав молоді краще вивчати історію.

5 Валерія Бебешко  
5 рік у цьому гуртку, дуже подобається, велике ДЯКУЮ нашій Надії Петрівні, за такі екскурсії, подорожі та інформацію минулого нашого народу та села!!!!

4 Вікторія Войтенко  
Бажаю успіхів у цій нелегкій, але цікавій роботі!

1-10 11-13
Ім`я *:
Email *:
Код *:
 
 

Вхід на сайт

Пошук

Архів записів


Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • ІнтерБрама
  • Кафедра менеджменту
  • Портал інклюзивної освіти
  • Інновації та інноватика

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz