ГоловнаРеєстраціяВхід Освіта Запорізького краю 2016 Неділя, 28.11.2021, 05:26
  Виставкова зала Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Статті » ВИСТАВКОВА ЗАЛА » Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації

Формування сенсорно-пізнавальної компетентності дітей дошкільного віку засобами LEGO - конструювання
Провідна педагогічна ідея досвіду: формування позитивної мотивації дітей дошкільного віку до конструктивної діяльності, активного включення дитини в процес гри; формування знань про навколишній світ, конструктивних умінь та навичок, базових якостей особистості дитини дошкільника
Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду: В останні роки набуло актуальності конструювання з ЛЕГО-конструкторів. Конструктори ЛЕГО – це цікавий матеріал, що стимулює дитячу фантазію, уяву.
Дитяче конструювання вчені (В. Космінська, З. Ліштван, Л. Парамонова, М. Поддьяков та ін.) розуміють як творчу діяльність, якій притаманні ті ж самі етапи, що й діяльності дорослих. Рівень дитячого конструювання, на думку вчених, залежить від рівня розвитку образотворчого та просторового мислення, аналітико-синтетичної діяльності дитини, ступеня обізнаності з особливостями конструкторської діяльності, уявлень про сенсорні властивості предмета, способи його створення. Дитяче конструювання може бути як образотворчим, так і технічним, кожен з цих видів має свої особливості.
Питанням вивчення дитячої творчості в конструюванні з різних матеріалів присвячено дослідження В. Нечаєвої, З. Ліштван, М. Поддьякова, А. Давидчук.
Стисла анотація досвіду: В досвіді роботи розкриті особливості роботи дітей дошкільного віку з конструктором Лего. В презентаційних матеріалах (цільова аудиторія – педагоги) надані основні вимоги до педагогічного супроводу конструктивної діяльності дітей з використанням Лего-конструкторів, структура та особливості навчально-виховної роботи, методичні рекомендації по організації занять.
В презентаційних матеріалах (цільова аудиторія - діти) "Зоопарк – веселий дім, тут звірятам добре всім", надано навчальні презентації за тематичним блоком "Будуємо зоопарк" із зображенням моделей, які можна побудувати за допомогою елементів конструктора, зображення послідовних дій до кожної моделі, тематичні зображення, що стимулюють розвиток творчої уяви дошкільників.
Результативність впровадження досвіду: Завдяки проведенню занять з ЛЕГО-конструктором у дітей формуються уявлення про сенсорні еталони, технічні навички конструктивної діяльності, навички орієнтації у просторі та на площині. Такі вміння і навички закладають фундамент учбової діяльності майбутніх школярів. Діти, що захоплюються конструюванням, відрізняються багатою фантазією і уявою, активним прагненням до творчої діяльності, бажанням експериментувати, винаходити. У них добре розвинено просторове, логічне, математичне, асоціативне мислення, пам'ять, що є основною інтелектуального розвитку і показники готовності дитини до навчання у школі.


Джерело: http://ya-u-sviti-lego.webnode.com.ua/
Категорія: Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації | Додав: (06.04.2016) | Автор: Меренкова Раїса Володимирівна E
Переглядів: 2838 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 4.4/11
Всього коментарів: 6
6 Світлана   [Матеріал]
Цікавий, сучасний вид конструювання. Можливий для використання як в організованій діяльності, так і вдома. Педагог інтегрує конструювання з іншими видами діяльності. Перспективно для творчих педагогів, корисно для дітей, доступно для батьків. Успіхів всім.

5 Світлана   [Матеріал]
Професійно викладений матеріал. Зацікавило те, що матеріал використовується за призначенням, відповідно до віку дітей. Дітей навчають будувати за схемами, планами. Розвиваються сенсорні, логіко- математичні здібності дітей. Бажаю успіхів в роботі, творчої наснаги!

4 Тетяна   [Матеріал]
Цікавий матеріал! Вміння конструювати, вигадувати нові конструкції, втілювати свої конструкторські ідеї в життя - все це дуже потрібно дітям, адже уява, фантазія зовсім не зайві супутниці, навіть в дорослому житті.

3 Дубровіна Яніна   [Матеріал]
Актуальний, сучасний та доцільний досвід роботи. Конструктори LEGO є цінним та незамінним методичним матеріалом, який доцільно інтегрується у всі види діяльності дітей дошкільного віку. Поєднуючи в собі елементи гри й експерементування, конструкційна діяльність стимулює розвиток у дітей логічного мислення, уяви, фантазії, креативності і творчих здібностей, а також моторики рук. А це так небхідно сьогодні нашим дошкільникам.

2 Тетяна   [Матеріал]
Матеріал досвіду актуальні та начасі в питаннях сучасної освіти дітей дошкільного віку.

1 Людмила   [Матеріал]
Дякую за цікавий материал. В освітньому просторі конструювання трошки забутий вид діяльності, а у вас все так сучасно

Ім`я *:
Email *:
Код *:
 
 

Вхід на сайт

Пошук

Архів записів


Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • ІнтерБрама
 • Кафедра менеджменту
 • Портал інклюзивної освіти
 • Інновації та інноватика

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

   

  Copyright MyCorp © 2021
  Безкоштовний хостинг uCoz