Управлінсько-методичний проект "Освітня перспектива"
Управлінсько-методичний проект «Освітня перспектива» визначає перспективи розвитку Новобогданівської ЗШ І-ІІІ ступенів як освітньої системи, що розвивається та сприяє створенню інноваційного закладу освіти. В основу покладені державні стратегії та основні напрями розвитку освіти в Україні.
Проект базується на сучасних теоретичних положеннях і концепціях новітньої вітчизняної педагогіки. В його основі - визнання пріоритетної ролі особистості в забезпеченні своїх індивідуальних освітніх потреб.
Головною метою проекту є створення психолого-педагогічних, нормативно-правових, соціально-громадських умов для всебічного розвитку високоосвіченої особистості незалежно від її походження та соціального стану.
Принципи реалізації проекту
Ураховуючи особливості реформування освіти в Україні, а також політику Мелітопольського району в освітній галузі, провідними принципами реалізації проекту є:
Єдність загальнодержавного, регіонального та шкільного компонентів в освіті.
Гуманістичний характер освіти (визначає пріоритети духовних цінностей людини, її самоцінність).
Варіативність змісту і форм освіти (профільність навчання, розвиток мережі додаткових освітніх послуг, факультативів, гуртків, різні форми навчання), визнання права на соціальні запити (індивідуальне навчання, екстернат, інклюзивна освіта дітей з особливими потребами).
Взаємозв'язок національного та полікультурного в освіті.
Демократизація освіти.
Відкритість системи освіти до педагогічних новацій
Державно-громадський характер управління. Партнерство в освіті.
Структура та форма організації проекту
Проект складається з п’яти модулів, кожний з яких охоплює стратегічні напрями розвитку загальної середньої освіти у Новобогданівській ЗШ І-ІІІ ступенів. Його особливістю є проектна форма організації управління процесами впровадження пріоритетних напрямів діяльності в освітянському полі.
Термін реалізації проекту – 2011 – 2015 роки